Prekidač za led rasvetu u kuhinji

Prekidač za led određuje kako se može uključivati svetlo u kuhinji, prekidač za led rasvetu, vrste prekidača koje koristim. Šta mogu da preporučim.

Klasični OG prekidač za led svetlo,

je prekidač kocksti, koji radi večno, može se montirarati bočno na kuhinjski element, ispod, sa donje strane kuhinjskih elemenata. Ovaj se prekidač može montirati u sam kuhinjski element. Prednosti su mu pouzdanost u radu i dugotrajnost. Mana mu je što je kockast i malo glomazan za montažu u kuhinjske elemente.

Senzorski kapacitivni prekidač za led svetlo

Ovaj prekidač se ugrađuje u led lajsnu, ne vidi se, osim svetla koje svetli zajedno sa njim. To svetlo služi da znate gde treba dodirnuti lajsnu da biste ugasili svetlo. Prekidači ovog tipa koje ja koristim kad ugradjujem, mogu programirati u tri različita moda rada. Može da radi kao klasičan prekidač, jednom pipnete upali se, pipnete opet ugasi se. Može raditi i kao dimer na dva načina. Prvi put pipnete, upali se na maksimum, pa kad sledeći put pipnete smanji intenzitet svetla. Sledeći put još smanji i na kraju ugasi led svetlo. Treći način na koji može raditi je da obrnut predhodnom. Kad pipnete upali minimalno svetlo pa pojačava kad sledeći put pipnete. Kad ponovo pipnete upali na maksimalno, i sledeći dodir gasi svetlo. Prednost ovog prekidača je što je veoma dekorativan. Ništa se ne vidi osim led lajsne, mana mu je cena, koja je 5 x veća od klasičnog prekidača. Još malo komplikuje montažu led rasvete, zbog povećane zahtevnosti u pogledu preciznosti. Normalni rad ovog senzora je on-off, u tom slučaju nije potrebno programiranje, koje je dodatan posao.

Senzorski pir prekičac za led rasvetu u kuhinji

Ovaj prekidač radi tako što se pali kada se neko pojavi u polju koje on pokriva. Reaguje na temperaturu tela i kad se pojavimo on pali svetlo, ostaje upaljen neko vreme i posle toga gasi svetlo. Ima nekoliko načina na koje može raditi, ali iz iskustva ja koristim samo jedan. Kad je reč o ugradnji ovoga prekidača u kuhinjske elemente, njega vezujem zajedno sa klasičnim og prekidačem. Tada radi kako je dobro. Ako recimo noću svratite do kuhinje da pijete vodu, ovaj senzorski prekidač će se aktivirati i upaliti vam svetlo. Vi popijete vodu i vratite se u krevet. Znači po mraku nema mraka. Ako vam pak treba da po noći budete stalno u kuhinji, tada pritisnete taj klasični prekidač. Svetlo radi sve dok je on upaljen. Neće se desiti da se ugasi pa upali. To bi se inače desilo kad bi vam bio montiran samo senzorski pir prekidač. Prednosti su mu što je vrlo funkcionalan i primenjiv za kuhinju, zanimljiv je i moderan. Mana mu je cena. Još bih dodao to što se pali i po danu i po mraku. Bez dodavanja modula za merenje intenziteta svetla pali led lajsnu i danju. I Kad ima svetlosti, kada neko prođe kroz polje koje pokriva on ipak upali svetlo.

Senzorski infracrveni primopredajnik, prekidač za led.

Ova vrsta prekidača ima predajnu ir diodu i prijemnu ir diodu u sebi. Konstantno šalje signal i prima nazad refleksiju ako je ima. Znači da ako prođete rukom ispod mesta gde je montiran. On će detektovati da je došlo do promene stanja i upaliće led rasvetu. Kada opet prođete rukom on će ugasiti. Prednost mu je dekorativnost, ugrađuje se u led lajsnu i ništa se drugo se osim led lajsne ne vidi. Mana mu je cena i osetljivost na promene napona. Ako napon varira, može doći do paljenja pa posle do gašenja led lajsne u kuhinji.

RF prekidač za led

to je uređaj kao onaj za alarm za kola koji ima dva dugmeta. Na jedno dugme palite na drugo gasite svetlo led trake. On može aktivirati svetlo iz druge prostorije ili bilo kog mesta u stanu. Prednost mu je što se prijemnik može montirati sakriveno, a predajnik može stajati bilo gde. Mana mu je cena, koja je kao i kod ostalih senzorskih prekidača. Njega obično montiram da pali led rasvetu koju postavim iznad kuhinjskih elemenata. Tako montirana rasveta daje prijatno difuzno svetlo. Montiranjem ovog prekidača ta lajsna radi nezavisno od svetla ispod kuhinjskog elementa. Po potrebi se može upaliti ili ugasiti.

Klasični dekorativni prekidač za ugradnju u rupu u kuhinjskom elementu

Ovo je obično metalni prekidač, koji dugo traje a veoma je dekorativan. Kada se montira vidi se samo metalno dugme malih dimenzija. Kada ga pritisnete upalite ili ugasite led svetlo u kuhinji. Prednost mu je dugotrajnost i pouzdanost u radu, dekorativnost. Mana mu je komplikovanost ugradnje, koja povećava cenu celog posla.

Dimeri na daljinski, kontroleri i RGB kontroleri.

o ovome neću pisati, sve vam je dostupno da nadjete na netu. Lično mislim da je mnogo staviti ovo u kuhinju. Radim i to, ali za mene to nije majstorski posao, već industrija. Cene ovih kontrolera variraju, a varira im i kvalitet. Prednost je da su kič (za one koji to vole), hi teach, modernost. Kao manu bih naveo da svi klubovi, kafići, neki restorani ih ugrađuju u saradnji sa svojim “majstorima” po niskim cenama.

O led rasveti, možete pročitati članak led rasveta za kuhinju, ili članak montaža led rasvete, ili rasveta za kuhinju

U svakom slučaju, nadam se da vam je tekst bio od koristi. Želja mi je da pronadjete šta bi vam najviše odgovaralo da ugradite u svoju kuhinju, od prekidača za led. Kad odlučite možete me pozvati, sve ove koje sam opisao i one o kojima nisam pisao imam.

Javite se ako vam treba MAJSTOR ZA LED RASVETU 063 72 083 27